Fox Electronics FK135EIWM0.032768-T3
Mfr. Part # :
FK135EIWM0.032768-T3
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMT
DataSheet
FK135EIWM0.032768-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
FK135EIWM0.032768-T3 Tech Specifications
  • Series:K135
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)