Micro Crystal CM7V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
Manufacturer :
Micro Crystal
Mfr. Part # :
CM7V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
Description
CRYSTAL 100.0000KHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CM7V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CM7V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Series:CM7V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:100 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±100ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)