Fox Electronics FKFSXEIHM0.032768-T3
Manufacturer :
Fox Electronics
Mfr. Part # :
FKFSXEIHM0.032768-T3
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FKFSXEIHM0.032768-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
FKFSXEIHM0.032768-T3 Tech Specifications
  • Series:FSXLF
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
  • Size / Dimension:0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)