IQD Frequency Products LFXTAL026380REEL
Mfr. Part # :
LFXTAL026380REEL
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD
DataSheet
LFXTAL026380REEL PDF
Price is not available, please RFQ
LFXTAL026380REEL Tech Specifications
  • Series:12SMX-B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:8 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:16pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)