Ecliptek EA2025JA10-24.000M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EA2025JA10-24.000M TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EA2025JA10-24.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EA2025JA10-24.000M TR Tech Specifications
  • Series:EA2025
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)