NDK NX5032GA-12.000M-STD-CSU-2
Mfr. Part # :
NX5032GA-12.000M-STD-CSU-2
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032GA-12.000M-STD-CSU-2 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GA-12.000M-STD-CSU-2 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±150ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)