Cardinal Components CSM1Z-A5B2C3-40-18.0D18
Mfr. Part # :
CSM1Z-A5B2C3-40-18.0D18
Description
CRYSTAL 18.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
CSM1Z-A5B2C3-40-18.0D18 PDF
Price is not available, please RFQ
CSM1Z-A5B2C3-40-18.0D18 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:HC-49S
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)