NextGen Components CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH
Description
CRYSTALS 4.0MHZ 30PPM 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH PDF
Price is not available, please RFQ
CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH Tech Specifications
  • Series:CCME
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:4 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, J-Lead
  • Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)