Micro Crystal CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-100PPM-TA-QC
Mfr. Part # :
CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-100PPM-TA-QC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
DataSheet
CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-100PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-100PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±100ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)