Fox Electronics FC4STCBMF9.8304-BAG200
Mfr. Part # :
FC4STCBMF9.8304-BAG200
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF TH
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
FC4STCBMF9.8304-BAG200 PDF
Price is not available, please RFQ
FC4STCBMF9.8304-BAG200 Tech Specifications
  • Series:C4ST
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:9.8304 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
  • Height - Seated (Max):0.142" (3.60mm)