NDK NX1612AA-26MHZ STD-CSI-3
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX1612AA-26MHZ STD-CSI-3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX1612AA-26MHZ STD-CSI-3 PDF
Price is not available, please RFQ
NX1612AA-26MHZ STD-CSI-3 Tech Specifications
  • Series:NX1612AA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)