NDK NX3225SA-16.000000MHZ-B3
Mfr. Part # :
NX3225SA-16.000000MHZ-B3
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 7.2PF SMD
DataSheet
NX3225SA-16.000000MHZ-B3 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3225SA-16.000000MHZ-B3 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7.2pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)