NDK NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
Mfr. Part # :
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:40 MHz
  • Frequency Stability:±17ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)