NextGen Components YP32K76800S002
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
YP32K76800S002
Description
32.768KHZ PLASTIC 20PPM 6PF SMD8
Catalog
Crystals
DataSheet
YP32K76800S002 PDF
Price is not available, please RFQ
YP32K76800S002 Tech Specifications
  • Series:CCMC
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, J-Lead
  • Size / Dimension:0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)