NextGen Components XI12M28800S101
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
XI12M28800S101
Description
CRYSTALS 12.288MHZ 20PPM 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XI12M28800S101 PDF
Price is not available, please RFQ
XI12M28800S101 Tech Specifications
  • Series:CM22
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12.288 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)