NDK NX2520SA-16MHZ-EXS00A-CS05116
Mfr. Part # :
NX2520SA-16MHZ-EXS00A-CS05116
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
NX2520SA-16MHZ-EXS00A-CS05116 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2520SA-16MHZ-EXS00A-CS05116 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 75°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)