Fox Electronics FC3BQBBMM24.0-T1
Mfr. Part # :
FC3BQBBMM24.0-T1
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC3BQBBMM24.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC3BQBBMM24.0-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)