NDK NX1255GB-24.000000MHZ
Mfr. Part # :
NX1255GB-24.000000MHZ
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
NX1255GB-24.000000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
NX1255GB-24.000000MHZ Tech Specifications
  • Series:NX1255GB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.104" (2.65mm)