Micro Crystal CM8V-T1A-03-32.768KHZ-9.0PF-20PPM-TA-QC
Mfr. Part # :
CM8V-T1A-03-32.768KHZ-9.0PF-20PPM-TA-QC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
DataSheet
CM8V-T1A-03-32.768KHZ-9.0PF-20PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CM8V-T1A-03-32.768KHZ-9.0PF-20PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Series:CM8V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)