Ecliptek EB2532JA12-18.432M TR
Mfr. Part # :
EB2532JA12-18.432M TR
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 12PF SMD
DataSheet
EB2532JA12-18.432M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EB2532JA12-18.432M TR Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18.432 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)