ECS Inc. International ECS-.327-12.5-8X
Mfr. Part # :
ECS-.327-12.5-8X
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
DataSheet
ECS-.327-12.5-8X PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-12.5-8X Tech Specifications
  • Series:ECS-3X8X
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):35 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:0.122" Dia x 0.323" L (3.10mm x 8.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.323" (8.20mm)