NDK NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5
Mfr. Part # :
NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)