ECS Inc. International ECS-80-18-23B-JGN-TR
Mfr. Part # :
ECS-80-18-23B-JGN-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
ECS-80-18-23B-JGN-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-80-18-23B-JGN-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-64
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:8 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)