ECS Inc. International ECS-.327-6-12-TR
Mfr. Part # :
ECS-.327-6-12-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
DataSheet
ECS-.327-6-12-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-6-12-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-12
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)