NDK NX5032GB-12MHZ-STD-CSK-5
Mfr. Part # :
NX5032GB-12MHZ-STD-CSK-5
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032GB-12MHZ-STD-CSK-5 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GB-12MHZ-STD-CSK-5 Tech Specifications
  • Series:NX5032GB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)