NDK NX2016SA-32MHZ-EXS00A-CS11336
Mfr. Part # :
NX2016SA-32MHZ-EXS00A-CS11336
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX2016SA-32MHZ-EXS00A-CS11336 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016SA-32MHZ-EXS00A-CS11336 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)