ECS Inc. International ECS-180-18-5PXEN
Mfr. Part # :
ECS-180-18-5PXEN
Description
CRYSTAL 18.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
ECS-180-18-5PXEN PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-180-18-5PXEN Tech Specifications
  • Series:CSM-7X
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)