ECS Inc. International ECS-320-20-33-TR
Mfr. Part # :
ECS-320-20-33-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-320-20-33-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-320-20-33-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-32
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)