NDK NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17
Mfr. Part # :
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
DataSheet
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17 Tech Specifications
  • Series:NX3215SE
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):20 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)