Ecliptek EA3250FA18-25.000M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EA3250FA18-25.000M TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EA3250FA18-25.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EA3250FA18-25.000M TR Tech Specifications
  • Series:EA3250
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)