NextGen Components XF24M00000S002
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
XF24M00000S002
Description
CRYSTALS 24.0MHZ 50PPM 20PF SM
Catalog
Crystals
DataSheet
XF24M00000S002 PDF
Price is not available, please RFQ
XF24M00000S002 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)