ILSI IL3X-HX5F6-32.768KHZ
Mfr. Part # :
IL3X-HX5F6-32.768KHZ
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
DataSheet
IL3X-HX5F6-32.768KHZ PDF
Price is not available, please RFQ
IL3X-HX5F6-32.768KHZ Tech Specifications
  • Series:IL3X
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)