ECS Inc. International ECS-260-8-47-JTM-TR
Mfr. Part # :
ECS-260-8-47-JTM-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-260-8-47-JTM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-260-8-47-JTM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1247
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)