ECS Inc. International ECS-130-10-30B-CKM-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-130-10-30B-CKM-TR
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-130-10-30B-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-130-10-30B-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:13 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)