NDK NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8
Mfr. Part # :
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-8 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)