Fox Electronics FC5BACAGI12.0-T1
Manufacturer :
Fox Electronics
Mfr. Part # :
FC5BACAGI12.0-T1
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC5BACAGI12.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC5BACAGI12.0-T1 Tech Specifications
  • Series:C5BA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)