ECS Inc. International ECS-271.2-10-36-AGN-TR
Mfr. Part # :
ECS-271.2-10-36-AGN-TR
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
DataSheet
ECS-271.2-10-36-AGN-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-271.2-10-36-AGN-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-2236
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27.12 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±25ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)