Fox Electronics FC2BSBBMM24.0-T3
Mfr. Part # :
FC2BSBBMM24.0-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC2BSBBMM24.0-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
FC2BSBBMM24.0-T3 Tech Specifications
  • Series:FX252B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)