ECS Inc. International ECS-115.2-20-5P
Mfr. Part # :
ECS-115.2-20-5P
Description
CRYSTAL 11.5200MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-115.2-20-5P PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-115.2-20-5P Tech Specifications
  • Series:CSM-7
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:11.52 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)