ECS Inc. International ECS-.327-12.5-13X-C
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-.327-12.5-13X-C
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-.327-12.5-13X-C PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-12.5-13X-C Tech Specifications
  • Series:ECS-2X6X
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):35 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)