ECS Inc. International ECS-.327-12.5-17-TR
Mfr. Part # :
ECS-.327-12.5-17-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
DataSheet
ECS-.327-12.5-17-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-12.5-17-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-306
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Size / Dimension:0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)