ECS Inc. International ECS-80-18-4DN
Mfr. Part # :
ECS-80-18-4DN
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH
DataSheet
ECS-80-18-4DN PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-80-18-4DN Tech Specifications
  • Series:HC-49US-DN
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:8 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)