ECS Inc. International ECS-240-13-42-CKM-TR
Mfr. Part # :
ECS-240-13-42-CKM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 13PF SMD
DataSheet
ECS-240-13-42-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-240-13-42-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-42
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:13pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)