TXC Corporation 7A-27.000MDDV-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
7A-27.000MDDV-T
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
7A-27.000MDDV-T PDF
Price is not available, please RFQ
7A-27.000MDDV-T Tech Specifications
  • Series:7A
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Last Time Buy
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)