NextGen Components XK26M00000S700
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
XK26M00000S700
Description
CRYSTALS 26MHZ 20PPM 8.5PF
Catalog
Crystals
DataSheet
XK26M00000S700 PDF
Price is not available, please RFQ
XK26M00000S700 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):25 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49S
  • Size / Dimension:0.453" L x 0.187" W (11.50mm x 4.75mm)
  • Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)