ECS Inc. International ECS-192-8-36CKM-TR
Mfr. Part # :
ECS-192-8-36CKM-TR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-192-8-36CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-192-8-36CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-2236
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)