Ecliptek EB3250AYA08-10.000M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EB3250AYA08-10.000M TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EB3250AYA08-10.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EB3250AYA08-10.000M TR Tech Specifications
  • Series:EB3250
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)