ECS Inc. International ECS-320-8-47B-JTM-TR
Mfr. Part # :
ECS-320-8-47B-JTM-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-320-8-47B-JTM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-320-8-47B-JTM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1247B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)