ECS Inc. International ECS-270-20-30B-TR
Mfr. Part # :
ECS-270-20-30B-TR
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-270-20-30B-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-270-20-30B-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)