ECS Inc. International ECS-76.8-18-5PXEN-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-76.8-18-5PXEN-TR
Description
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-76.8-18-5PXEN-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-76.8-18-5PXEN-TR Tech Specifications
  • Series:CSM-7X
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:7.68 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)